Komentarze (134)

Lody czekoladowo - bananowe z Bailey's (bez maszyny)

Lody czekoladowo – bananowe z dużą ilością likieru Bailey’s. Przygotujecie je bez potrzeby używania maszyny do lodów. Ba, nawet bez mieszania lub miksowania mieszanki w zamrażarce! To proste jak raz, dwa, trzy. Lody zamrażacie i podajecie :-). A smakują lepiej niż z najlepszej lodziarni i mają ładną konsystencję, bez kryształków lodu. Lody, z wiadomych względów, nie nadają się jednak dla dzieci. Ale… może to dobrze? Nie musicie się nimi dzielić… ;-).

Składniki na około 750 ml:

  • 170 g gorzkiej czekolady, posiekanej
  • 280 ml mleka
  • 280 ml likieru Bailey’s
  • 3 bardzo dojrzałe banany, średniej wielkości, obrane
  • 45 ml ciemnego rumu

W małym garnuszku wymieszać mleko z czekoladą. Podgrzewać, do rozpuszczenia się czekolady i otrzymania  sosu o gładkiej konsystencji, mieszając od czasu do czasu. Zdjąć z palnika, odłożyć.

W drugim naczyniu przy pomocy blendera zmiksować likier, banany i rum, do otrzymania gładkiego puree. Dodać mieszankę czekoladową i zmiksować. Przelać do pojemnika, przykryć. Schłodzić, a następnie zamrozić (powinny być zamrażane przynajmniej przez 8 godzin, a najlepiej przez całą noc).

Lody przechowywać w zamrażarce. Nie zamarzają 'na kamień’ dzięki dużej ilości alkoholu.

Smacznego :-).

Źródło inspiracji – ’Ready for dessert’ David Lebovitz.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 134 komentarzy
Szukaj w komentarzach: