Komentarze (50)

Lody jeżynowe

Bardzo na czasie – co drugi dzień z okolicznych krzaków zbieramy 0,5 kg miseczkę jeżyn :-). Lody są przepyszne i niebezpiecznie uzależniające, a poza tym, mają piękny kolor – u nas wszystko co 'pink’ jest jedzone przez dzieci z większym apetytem ;-). Polecam!

Składniki:

  • 350 g jeżyn, świeżych lub mrożonych
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 250 ml pełnego mleka (3,2%)
  • 125 ml wody
  • 250 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
  • 210 g cukru

Jeżyny zmiksować (najlepiej blenderem). Przetrzeć przez sitko, by pozbyć się drobnych pesteczek. Powstały mus wymieszać z sokiem z cytryny.

Wodę, mleko i cukier włożyć do garnuszka z grubym dnem i podgrzać, do rozpuszczenia się cukru, mieszając, najlepiej nie gotować (mieszanka szybciej się schłodzi). Dodać śmietanę kremówkę, puree z jeżyn i dobrze wymieszać. Przykryć folią spożywczą i schłodzić do temperatury lodówkowej, najlepiej przez noc.

Schłodzoną mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Zamrozić.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 50 komentarzy
Szukaj w komentarzach: