Komentarze (58)

Lody lemon meringue

Moje ulubione smaki – cytryna i bezy, tym razem w postaci obłędnych lodów do wykonania szybko i bez maszyny. Przepis na lody lemon meringue opiera się na użyciu mleka skondensowanego słodzonego i ubiciu go z kremówką i cytrynowymi dodatkami. Bezy dodajemy pokruszone, lekko miękną w lodach (dlatego nie kruszymy ich na drobniutkie kawałki – większe pozostają bardziej chrupkie), ale są w dalszym ciągu wyczuwalne, słodziutkie i dodają lodom ciekawej faktury. Bardzo polecam!

Składniki na około 1,5 litra:

  • 1 puszka mleka słodzonego skondensowanego (400 g), schłodzonego*
  • 600 ml śmietany kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
  • skórka otarta z 2 cytryn, najlepiej niewoskowanych
  • świeżo wyciśnięty sok z 1 cytryny
  • 2 łyżki likieru limoncello (lub wódki)
  • 140 g bezików (20 g odłożone do pokruszenia na wierzch)

Dwie cytryny wyparzyć i otrzeć z nich skórkę. Z jednej wycisnąć sok. Bezy pokruszyć na większe kawałki.

Schłodzone mleko i śmietanę kremówkę umieścić w naczyniu lub misie miksera i rozpocząć ubijanie. Ubijać do powstania gęstego kremu. Do tak powstałego kremu dodać skórkę otartą z 2 cytryn, sok z 1 cytryny i likier cytrynowy. Wymieszać dokładnie szpatułką. Dodać pokruszone bezy (część z nich odłożyć) i wymieszać. Lody lemon meringue przełożyć do pojemniczka, następnie przykryć, umieścić na 4 godziny w zamrażarce. Przed podaniem ocieplić przez 10 minut w temperaturze pokojowej a na wierzch wysypać odłożone pokruszone bezy.

* Uwaga na gramaturę puszek z mlekiem – w UK mają zawartość 400 g, w Polsce zazwyczaj ponad 530 g.

Smacznego :-).

Lody lemon meringue

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 58 komentarzy
Szukaj w komentarzach: