Komentarze (224)

Lody mleczne (miękkie)

Można powiedzieć – lody jednoskładnikowe, które można dowolnie modyfikować. Bardzo proste w wykonaniu i z gatunku lodów soft-scoop, czyli miękkich (nie twardnieją na kamień w zamrażarce). Przepis powinien ucieszyć osoby, które boją się dodawać do lodów jajka, jak i nie posiadających maszyny do lodów (otrzymamy lepszy efekt, niż przy miksowaniu w zamrażarce lodów tradycyjnych). Polecam!

Składniki na około 600 ml lodów:

  • 1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
  • 120 g cukru pudru
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

Mleko schłodzić do temperatury lodówkowej (najlepiej puszkę umieścić w lodówce 24 h przed planowanym przygotowaniem lodów).

Po tym czasie mleko wyjąć z lodówki, zawartość przelać do wysokiego naczynia, przy użyciu miksera (końcówkami do ubijania białek) ubić na gęstą pianę,  przez około 30 – 40 sekund, lub w zależności od  mocy miksera. Na sam koniec wsypać cukier, dodać ekstrakt z wanilii i jeszcze przez chwilę kontynuować ubijanie.

Ubitą mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – ubitą mieszankę przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Zamrozić.

Modyfikacje:

Lody kakaowe – 1 czubatą łyżkę kakao wymieszać z odrobiną zimnej wody, by powstała pasta. Następnie dodać jeszcze odrobinę wody, by powstała płynna kakaowa konsystencja. Dodać do lodów po dodaniu cukru i zmiksować.

Lody owocowe – na sam koniec dodać 100 g puree z owoców i zmiksować (w przypadku bananów lepiej jest użyć brązowego cukru).

Smacznego :-).

Przepis pochodzi z tej strony.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 224 komentarzy
Szukaj w komentarzach: