Komentarze (25)

Lody pistacjowe z kremu pistacjowego

Kremowe lody pistacjowe przygotowane z kremu pistacjowego. Jest okres wakacyjny, częściej będziecie przywozić z podróży takie perełki kulinarne, ja swój pierwszy krem pistacjowy przywiozłam z Sardynii i… zakochałam się w jego smaku. Jeśli ktoś Wam mówi, że kupił słoiczek i cały zjadł SAM, trzeba mu wierzyć. Po prostu ten krem jest tak pyszny :). Lody z niego przygotowuje się oczywiście szybciej niż tradycyjne lody pistacjowe, nie trzeba już rozdrabniać orzechów pistacjowych. Bardzo polecam!

Składniki:

  • 400 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
  • 200 ml pełnego mleka (3,2 %)
  • 350 g kremu pistacjowego

Wszystkie składniki umieścić w garnuszku. Podgrzewać, mieszając, do całkowitego połączenia się składników i otrzymania gładkiej mieszanki. W razie konieczności zmiksować blenderem.

Mieszankę lodową przelać do pojemnika, przykryć, umieścić na 24 godziny w lodówce by schłodzić do temperatury lodówkowej.

Schłodzoną mieszankę lodową przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka, przykryć i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować (końcówka miksera ubijająca), przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i by lody był bardziej puszyste. Zamrozić.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 25 komentarzy
Szukaj w komentarzach: