Komentarze (92)

Lody owocowe dla dzieci

Ostatnio u nas zdecydowanie królują lody, więc jeszcze jeden szybki przepis dla Was. A raczej dla maluchów, bo im chyba smakowały najbardziej. Lody mleczno – owocowe. Do przygotowania w 2 minuty i bez maszynki do lodów, ponieważ nie tworzą się w nich lodowe kryształki. Nadają się do nich każde świeże owoce, na zdjęciu powyżej z borówką amerykańską i truskawkami. Polecam :-).

Składniki na ponad 1,5 litra lodów:

  • 1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego (ok. 400 g)
  • 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (ok.400 g)
  • 400 – 450 g dowolnych świeżych owoców

Wszystkie składniki powinny być schłodzone. Puszki z mlekiem najlepiej włożyć do lodówki wieczór wcześniej.

Mleko niesłodzone przelać do sporego naczynia, ubijać mikserem (końcówkami do ubijania białek), przez około 40 sekund – do minuty na lekką puszystą piankę. Powoli wlewać mleko słodzone, cały czas ubiając.

Owoce zmiksować blenderem na puree (pesteczki można przetrzeć). Powoli wlewać do mieszanki mlecznej cały czas miksując. I to wszystko ;-). Zamrozić, najlepiej w małych jednorazowych pojemniczkach.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 92 komentarzy
Szukaj w komentarzach: