Komentarze (62)

Lody truskawkowo - bananowe

Lody truskawkowo – bananowe są ekspresowe w wykonaniu, najprostsze i zdecydowanie zdrowe :-). Bez potrzeby użycia maszyny do lodów, choć używamy malaksera (miksujemy zamrożone owoce). Bez jajek, bez cukru, także w wersji wegańskiej – kiedy zamiast śmietany kremówki użyjemy śmietanki kokosowej. Do zamrażarki już dzisiaj na noc wrzućcie banany i truskawki, by rano   – tylko po zmiksowaniu owoców – delektować się pysznymi lodami!

Składniki na 1,5 litra lodów:

  • 400 g truskawek, zamrożonych
  • 400 g bananów, zamrożonych i pokrojonych na kawałki (waga bez skórki)
  • 60 ml śmietanki kremówki 36% lub śmietanki kokosowej (gęstej części z mleka kokosowego), schłodzonej
  • syrop klonowy lub syrop z agawy do smaku

Truskawki i banany umieścić w misie malaksera i zmiksować do powstania masy o konstystencji lodów. Lody na początku będą dość sypkie – dolać śmietanę kremówkę lub śmietankę kokosową, dosłodzić do smaku i ponownie miksować, aż do osiągnięcia lekko kremowej i jednolitej konsystencji (jak na zdjęciach). Lody truskawkowo – bananowe podawać natychmiast lub odłożyć do zamrażarki na później.

Smacznego :-).

Lody truskawkowo - bananowe

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 62 komentarzy
Szukaj w komentarzach: