Komentarze (115)

Lody z nutellą

Skoro już zaczęliśmy z nutellą – miałam 2 słoiczki w zapasie kupione w cenie bardzo promocyjnej ;-). Lody dla wielbicieli tego czekoladowo – orzechowego smarowidła. Bardzo intensywnie 'nutellowe’ i kremowe. Może nawet aż za bardzo – dlatego dodałam do oryginalnej receptury pół szklanki mleka. Proste do wykonania nawet bez maszyny i co również dla niektórych ważne – bez dodatku jajek.

Składniki:

  • 350 g nutelli (lub podobnego kanapkowego smarowidła)
  • 410 g mleka zagęszczonego niesłodzonego w puszce (1 puszka)
  • pół szklanki mleka

Wszystkie składniki zmiksować do połączenia, następnie schłodzić do temperatury lodówkowej.

Schłodzoną mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Zamrozić.

Podawać z podpieczonymi i posiekanymi orzeszkami laskowymi.

Smacznego :-).

Źródło przepisu –’Chocolate & zucchini’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 115 komentarzy
Szukaj w komentarzach: