Komentarze (86)

 Petit Pains Au Lait

No cóż, bułeczki powinny być 'rogate’… Myślę, że z powodu Świąt Wielkanocnych postanowiły być 'z krzyżykiem’ ;-). Najważniejsze, że są niezwykle smaczne, mięciutkie i proste w przygotowaniu.Polecam!

Składniki na 12 bułeczek:

  • 450 g mąki pszennej chlebowej
  • 2 łyżeczki soli
  • 1 łyżka drobnego cukru do wypieków
  • 50 g masła, roztopionego
  • 7 g drożdży suszonych lub 15 g świeżych drożdży
  • 280 ml ciepłego mleka + 1 łyżka do smarowania

Mąkę pszenną wymieszać z suchymi drożdżami (ze świeżymi najpierw zrobić rozczyn). Dodać resztę składników i wyrobić, pod koniec dodając roztopiony tłuszcz. Wyrobić ciasto, odpowiednio długo, by było miękkie i elastyczne. Uformować z niego kulę, włożyć do oprószonej mąką miski, odstawić w ciepłe miejsce, przykryte ręczniczkiem kuchennym, do podwojenia objętości (zajmie to około 1,5 godziny).

Po tym czasie ciasto ponownie zagnieść, podzielić na 12 części, uformować z nich kulki, układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, w sporych odstępach. Każdą kulkę naciąć ostrym nożem na krzyż, przykryć ręczniczkiem kuchennym i pozostawić znów do wyrośnięcia na około 30 minut lub dłużej, do podwojenia objętości.

 Petit Pains Au Lait

Wyrośnięte bułeczki posmarować mlekiem (pominęłam) i piec około 20 – 25 minut w temperaturze 200ºC.

Metoda dla maszynistów:

Wszystkie składniki umieścić w maszynie do pieczenia według kolejności: płynne, sypkie, na końcu suche drożdże. Nastawić program do wyrabiania i wyrastania ciasta ’dough’. Po tym czasie  ciasto wyjąć, uformować bułeczki i dalej postępować według powyższego przepisu.

Smacznego :-).

 Petit Pains Au Lait

Przepis pochodzi z bloga Evenki.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 86 komentarzy
Szukaj w komentarzach: