Komentarze (9)
Placki na serku homogenizowanym

Proste i puszyste placki na serku homogenizowanym – uwielbiane przez dzieci :). Do przepisu wykorzystuję serek homogenizowany dobrej jakości, w miarę gęsty i bez zbędnych dodatków. Resztę składników prawdopodobnie znajdziecie w swojej kuchni. Te placuszki są szybkie do przygotowania i pyszne!

Składniki na 20 – 25 sztuk.

Składniki na placki na serku homogenizowanym:

  • 400 g serka homogenizowanego waniliowego
  • 2 duże jajka
  • 140 g mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 2 łyżeczki cukru pudru
  • szczypta soli

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W naczyniu umieścić serek homogenizowany i 2 jajka. Roztrzepać delikatnie rózgą kuchenną, tylko do połączenia się składników. Bezpośrednio do mieszanki przesiać mąkę pszenną, proszek do pieczenia, cukier puder i sól, a następnie wymieszać rózgą kuchenną do połączenia. W zależności od konsystencji serka homogenizowanego – jeśli mieszanka na placki  będzie się wydawała zbyt rzadka – można dosypać 1 łyżkę mąki więcej.

Placki na serku homogenizowanym smażyć na średniej mocy palnika, na minimalnej ilości oleju (np. na nieprzywierającej patelni tylko lekko spryskanej olejem), z obu stron, na złoty kolor, w następujący sposób: nabierać pełną łyżkę ciasta, smażyć na patelni do momentu pojawienia się pęcherzyków powietrza na powierzchni placuszka, następnie odwrócić i smażyć z drugiej strony.

Po usmażeniu jeszcze ciepłe placki oprószyć cukrem pudrem i podawać np. ze świeżym owocami lub sosem owocowym.

Smacznego!

Placki na serku homogenizowanym
Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 9 komentarzy
Szukaj w komentarzach: