Komentarze (130)

 Pralinki orzechowo-czekoladowe

Pralinki orzechowo-czekoladowe to kruche orzechowe wafelki, nutella, orzechy laskowe, czekolada – czy to może smakować źle? 🙂 A może trochę będą Wam w smaku przypominać będą znane pralinki Ferrero Rocher? Sami ocenicie. Ale ostrzegam – bardzo uzależniają i praktycznie nie da rady poprzestać na jednej… 

Składniki na 25 sztuk.

Składniki na pralinki orzechowo-czekoladowe:

  • 100 g wafelków z nadzieniem z orzechów laskowych, pokruszonych
  • 150 g orzechów laskowych
  • 200 g nutelli

Dodatkowo:

Orzechy laskowe podpiec w piekarniku (w temperaturze 180°C, przez kilka minut, mieszając od czasu do czasu) lub na podprażyć na patelni. Wystudzić i obrać ze skórki – wystarczy potrzeć w dłoni, z podpieczonych orzechów skórka bardzo łatwo schodzi. Posiekać.

Do naczynia drobno pokruszyć wafelki (najlepsze bez polewy czekoladowej), następnie dodać posiekane orzechy, nutellę i wymieszać.

Z masy formować kulki wielkości niedużego orzecha włoskiego (masa będzie klejąca, ale wystarczy lekko zwilżyć dłonie, można również dosypać więcej pokruszonych wafelków), układać na talerzyku, schłodzić.

Po schłodzeniu pralinki obtoczyć w czekoladzie i zostawić do jej zastygnięcia.

Smacznego!

 Pralinki orzechowo-czekoladowe

Źródło przepisu – blog ’Almost Bourdain’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 130 komentarzy
Szukaj w komentarzach: