Komentarze (130)

 Pralinki orzechowo-czekoladowe

Kruche orzechowe wafelki, nutella, orzechy laskowe, czekolada – czy to mogłoby razem smakować źle? ;-). A może trochę Wam w smaku przypominać będą znane pralinki Ferrero Rocher…? Sami ocenicie. Ale ostrzegam – bardzo uzależniają i praktycznie nie da rady poprzestać na jednej… 

Składniki na około 25 pralinek:

  • 100 g wafelków z nadzieniem z orzechów laskowych, pokruszonych
  • 150 g orzechów laskowych
  • 200 g nutelli
  • 250 g gorzkiej lub mlecznej czekolady (do obtoczenia)*, roztopionej w kąpieli wodnej lub w mikrofali

Orzechy laskowe podpiec w piekarniku (około 180ºC przez kilka minut, mieszając od czasu do czasu) lub na patelni. Wystudzić i obrać ze skórki (wystarczy potrzeć w dłoni, z podpieczonych orzechów skórka bardzo łatwo schodzi). Posiekać.

Wafelki (najlepsze bez polewy czekoladowej) drobno pokruszyć do miski, wsypać posiekane orzechy, dodać nutellę i wymieszać.

Z masy formować kulki wielkości niedużego orzecha włoskiego (masa będzie klejąca, ale wystarczy lekko zwilżyć dłonie, można również dosypać więcej pokruszonych wafelków), układać na talerzyku, schłodzić. Obtaczać w czekoladzie i zostawić do jej zastygnięcia.

* Zużyłam mniej.

Smacznego :-).

 Pralinki orzechowo-czekoladowe

Źródło przepisu – blog ‚Almost Bourdain’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 130 komentarzy
Szukaj w komentarzach: