Komentarze (0)
Pudding z chia, truskawkami i granolą

Pudding z chia, truskawkami i granolą to pyszny i lekki deser w sezonie truskawkowym. Na noc namaczam w mleku kokosowym nasiona chia, by letniego poranka cieszyć się szybkim deserem z truskawkami. Do deseru dorzucam chrupiącą granolę, ale jeżeli chcecie by pozostała chrupiąca też kolejnego dnia – posypcie nią deser na wierzchu przed podaniem. Zdrowe i pożywne śniadanie!

Pudding z chia, truskawkami i granolą – składniki na 4 porcje:

  • 400 ml mleka kokosowego z puszki (10% tłuszczu)
  • 5 łyżek nasion chia
  • 2,5 łyżki syropu klonowego
  • 8 łyżek ulubionej granoli
  • 400 g truskawek
  • 2,5 łyżki cukru lub syropu klonowego, do smaku
  • 1 łyżeczka pasty z wanilii lub ziarenka z 1 laski wanilii

Mleko kokosowe przelać do naczynia. Dodać do niego nasiona chia i wymieszać. Odstawić na 15 – 20 minut; rozpocznie się proces „żelowania”. Po tym czasie dosłodzić do smaku syropem klonowym i ponownie wymieszać. Przykryć folią spożywczą i włożyć do lodówki na 5 – 6 godzin lub na całą noc.

Truskawki odszypułkować, pokroić na plasterki, wymieszać z cukrem lub syropem klonowym i wanilią, odłożyć.

Przygotować 4 szklanki o pojemności 300 ml.

Na spód każdej ze szklanek wyłożyć po 2 łyżki truskawek z cukrem i wanilią. Przykryć puddingiem z chia (dzieląc całość puddingu na 4 porcje), następnie przykryć go granolą – po 2 łyżki na każdą ze szklanek. Na wierzch wyłożyć pozostałe truskawki.

Pudding z chia, truskawkami i granolą przechowywać w lodówce.

Smacznego!

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 0 komentarzy
Szukaj w komentarzach: