Komentarze (172)

Szwarcwaldzki tort bezowy

Tradycyjny tort szwarcwaldzki (Black Forest) w formie bezowego deseru. Bardzo delikatny, kremowy i chrupiący od bezy. Tort jest bardzo wysoki, i nie będę ukrywać – trudno się go kroi. Nie nadaje się na dalekie podróże lub dłuższe przechowywanie. Blaty bezowe można upiec dzień wcześniej, ale przełożenie powinno nastąpić w dniu podania. Warto się jednak skusić, ponieważ smakuje bosko! 

Składniki na 4 blaty bezowe:

  • 8 dużych białek
  • 1,5 szklanki drobnego cukru do wypieków
  • 50 g kakao

Składniki podzielić na pół: 4 białka, 3/4 szklanki cukru, 25 g kakao.

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia na którym narysować 2 okręgi o średnicy 20 – 21 cm (najprościej odrysować jakiś talerzyk lub miseczkę).

W misie miksera umieścić białka i ubić na sztywno. Dalej ubijając dodawać cukier, łyżka po łyżce, co bardzo ważne – stopniowo. Powinna powstać błyszcząca i gęsta masa bezowa. Na końcu dodać przesiane kakao i wymieszać szpatułką.

Masę wyłożyć na narysowane koła. Piec przez 1 godzinę w temperaturze 140ºC. Wyłączyć i lekko uchylić piekarnik – mają tak wystygnąć. Blaty bezowe idealnie odchodzą od papieru po całkowitym wystudzeniu.

W ten sam sposób postąpić z drugą turą składników. Otrzymamy 4 blaty bezowe.

Ponadto:

  • 600 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 380 g wiśni, odpestkowanych (mogą być świeże, z kompotu, syropu lub rozmrożone na ręczniczku kuchennym)
  • 60 g gorzkiej czekolady
  • wiśnie lub czereśnie, do dekoracji

Śmietanę kremówkę ubić, pod koniec ubijania dodając cukier puder.

Jeden z blatów delikatnie wyłożyć na paterę. Na niego wyłożyć 1/4 ubitej kremówki, następnie 1/3 wiśni. Położyć kolejny blat, na niego wyłożyć 1/4 ubitej kremówki i 1/3 wiśni, itd… Na ostatni blat wyłożyć resztę ubitej kremówki i udekorować wiśniami lub czereśniami. Na tarce zetrzeć na wierzch czekoladę. Schłodzić.

Przechowywać w lodówce nie dłużej niż 1 dobę.

Smacznego :-).

Szwarcwaldzki tort bezowy

Szwarcwaldzki tort bezowy

Szwarcwaldzki tort bezowy

Przepis pochodzi ze strony taste.com.au.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 172 komentarzy
Szukaj w komentarzach: