Komentarze (139)

Szyszki z ryżu preparowanego

Szyszki z ryżu preparowanego to przysmak dzieci, choć mam w domu dorosłego, który dałby się za nie pokroić ;). Może pamiętacie z dzieciństwa? W starszych przepisach nasze Mamy łączyły masło i cukierki krówki lub irysy by otrzymać pyszne szyszki. Dzisiaj proponuję Wam połączenie masy kajmakowej z czekoladą, która jest doskonałym spoiwem dla ryżu preparowanego. Czy może być prościej? Tylko 3 składniki. A przy okazji, jest mniej kalorycznie ;).

Składniki na około 30 sztuk.

Składniki na szyszki z ryżu preparowanego:

  • 400 g masy kajmakowej z puszki (zwanej też masą krówkową lub dulce de leche)
  • 90 g ryżu preparowanego (1 opakowanie)
  • 50 g białej czekolady, połamanej
  • 50 g mlecznej czekolady, połamanej

Masę kajmakową z puszki równo rozdzielić pomiędzy dwa małe garnuszki. Do jednego z nich dodać połamaną białą czekoladę, do drugiego czekoladę mleczną. Ustawić na kuchence, na niewielkiej mocy palnika i podgrzewać, mieszając, do roztopienia się czekolady.

Przygotować dwie większe miseczki, odpowiednio przelać do nich roztopione masy. Do każdej z nich dodać po 45 g ryżu preparowanego, wymieszać. Lekko zwilżyć dłonie wodą. Nabierać większe porcje ryżu i formować na kształt szyszek (lub kulek, jak u mnie na zdjęciach – łatwiej i szybciej). Jeśli masa będzie sprawiała trudności w formowaniu można na krótką chwilę umieścić miseczkę w lodówce, do czasu gdy czekolada lekko zgęstnieje.

Uformowane szyszki przełożyć na talerz i włożyć do lodówki, do zastygnięcia. Przełożyć do papilotek.

Szyszki z ryżu preparowanego przechowywać do 7 dni, w lodówce.

Smacznego!

Szyszki z ryżu preparowanego

Szyszki z ryżu preparowanego

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 139 komentarzy
Szukaj w komentarzach: