Komentarze (17)

Ciasto francuskie z kremem cytrynowym i malinami

Szybki do przygotowania deser na weekend :-). Chrupiące i listkujące się ciasto francuskie z orzeźwiającym kremem cytrynowym i dużą ilością malin. Krem jest bardzo delikatny w konsystencji, a całość to pyszny, oryginalny i prosty do przygotowania deser. Ciasto francuskie z kremem cytrynowym i malinami – bardzo polecam :-).

Składniki:

  • 320 – 350 g ciasta francuskiego na maśle (1 płat), może być mrożone

Stolnicę oprószyć mąką. Wyłożyć na nią ciasto francuskie (jeśli jest zamrożone – wcześniej odmrozić). Ciasto powinno dojść do temperatury pokojowej (wtedy nie kurczy się podczas pieczenia). Brzegi ciasta posmarować dodatkowym jajkiem, założyć na ciasto w taki sposób, by powstała grubsza krawędź, około 1,5 cm wokół ciasta. Znowu posmarować jajkiem. Środek ciasta ponakłuwać widelcem, wyłożyć nań niedużą foremkę do pieczenia, np. brownies i ją obciążyć.

Ciasto podpiec w temperaturze 200ºC przez około 20 minut, następnie usunąć foremkę podpiec przez kolejne 8 minut lub do wypieczenia ciasta.

Krem cytrynowy:

  • 200 g serka kremowego typu philadelphia
  • 170 g lemon curdu (np. z domowego przepisu)
  • 1 – 2 łyżki cukru pudru

Wszystkie składniki powinny być schłodzone. Umieścić je razem w misie miksera i utrzeć, do połączenia. Skosztować kremu – można dodać więcej lemon curdu, dla otrzymania bardziej cytrynowego smaku.

Ponadto:

  • 600 – 700 g malin
  • cukier puder, do oprószenia

Na upieczone ciasto francuskie wyłożyć krem cytrynowy, wyrównać. Na wierzchu poukładać maliny, jedna obok drugiej. Oprószyć cukrem pudrem. Kroić, podawać.

Ciasto francuskie z kremem cytrynowym i malinami przechowywać w lodówce.

Smacznego :-).

Ciasto francuskie z kremem cytrynowym i malinami

Ciasto francuskie z kremem cytrynowym i malinami

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 17 komentarzy
Szukaj w komentarzach: