Komentarze (95)
Czekoladowo - orzechowy batonik

Nie ma prostszego batonika, a jedyne co musicie zrobić to posiekać czekoladę i orzechy… Czy może być prościej? Żadnego mieszania czy miksowania – warstwę wylewamy na warstwę a batonik praktycznie robi się sam. Lubię takie przepisy! Czekoladowo – orzechowy batonik otrzymał w smaku 10 punktów na 10 (według mojego męża) i musiałam mu obiecać, że napiszę jaki jest smaczny…

Składniki na czekoladowo – orzechowy batonik:

  • 90 g masła, roztopionego
  • 100 g ciastek digestive (lub innych ciastek pełnoziarnistych, owsianych itp), drobno pokruszonych
  • 240 g czekolady, z grubsza posiekanej*
  • 70 g wiórków kokosowych
  • 140 g posiekanych orzechów laskowych (lub Waszych ulubionych)
  • 400 g mleka skondensowanego słodzonego

Formę o średnicy 25 cm wyłożyć papierem do pieczenia, spód i boki. Na spód formy wylać rozpuszczone masło. Na nie równomiernie wysypać pokruszone ciastka, następnie posiekaną (niezbyt drobno) czekoladę, wiórki kokosowe, a następnie orzechy. Całość zalać mlekiem z puszki. Nie mieszać! Mleko podczas pieczenia wsiąknie w głębsze warstwy a poszczególne warstwy się zespolą.

Czekoladowo – orzechowy batonik piec około 35 minut w temperaturze 175°C. Wystudzić w temperaturze pokojowej. Pokroić i podawać.

*Można użyć czekolady gorzkiej, mlecznej, lub pół na pół – jaką lubicie, ponieważ czekolada nadaje batonikowi wyraźnego smaku.

Smacznego :-).

Czekoladowo - orzechowy batonik

Źródło przepisu – 'The Australian Women’s Weekly’ – 'Chocolate, 70 wicked recipes’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 95 komentarzy
Szukaj w komentarzach: