Komentarze (199)

Domowe czekoladki Reese's

Czekoladki Reese’s są popularne i bardzo lubiane, choć ja zapoznałam się z nimi zupełnie niedawno (rzadko kupujemy gotowe słodycze). Okazało się, że dzieci za nimi przepadają a mąż nie może się od nich oderwać ;). Postanowiłam przygotować domową wersję tych czekoladek. Domowe czekoladki Reese’s są dla fanów masła orzechowego, połączenie smaku słodkiego i słonego jest tutaj bardzo wyraźne. I o ile wszędzie dodaję czekoladę gorzką (znacie mnie już z tej strony) tutaj pasuje wyłącznie czekolada mleczna; dodałam odrobinę gorzkiej dla ograniczenia słodyczy. Wykonanie jest ekspresowe, smak obłędny, zatem do dzieła!

Składniki na 15 – 20 sztuk.

Składniki na domowe czekoladki Reese’s:

  • pół szklanki masła orzechowego, gładkiego lub z kawałkami orzeszków
  • ¼ szklanki i 1 łyżka cukru pudru
  • 1 łyżeczka pasty z wanilii lub ekstraktu z wanilii
  • duża szczypta soli
  • 250 g czekolady mlecznej
  • 50 g czekolady gorzkiej

Pierwsze 4 składniki umieścić w misie miksera i zmiksować (lub po prostu porządnie wymieszać łyżką) do otrzymania gładkiej, w miarę plastycznej masy orzechowej. Czekoladę mleczną i gorzką połamać lub posiekać, roztopić w kąpieli wodnej lub mikrofali, lekko przestudzić.

Przygotować małe papilotki na pralinki. Na dno każdej papilotki wylać 1 łyżeczkę roztopionej czekolady, pędzelkiem wysmarować boki papilotek. Schłodzić w lodówce do momentu całkowitego zastygnięcia czekolady.

Z masy orzechowej uformować kulki wielkości orzecha laskowego. Umieścić w papilotkach. Pralinki zalać czekoladą, około 1 łyżeczki na każdą pralinkę, wyrównać. Schłodzić w lodówce do całkowitego zastygnięcia czekolady. Po tym czasie wyjąć z lodówki, podawać.

Nie ma konieczności przechowywania czekoladek w lodówce, ale jeśli mają być przechowywane przez dłuższy okres czasu – można to zrobić.

Uwaga: jeśli użyjecie foremek na czekoladki, ilość czekolady może się różnić od ilości potrzebnej do mini-papilotek. Warto najpierw roztopić mniej czekolady np. 200 g.

Smacznego!

Domowe czekoladki Reese's

Domowe czekoladki Reese's

Domowe czekoladki Reese's

Domowe czekoladki Reese's

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 199 komentarzy
Szukaj w komentarzach: