Komentarze (85)

Kokosowy pudding z tapioki z malinami

Przyznam, że kiedy wypatrzyłam tapiokę w lokalnym farm shopie, nie bardzo wiedziałam, co to jest ani jak lub z czym to się je ;-). Owszem, ponieważ często odwiedzam polskie blogi kulinarne, coś mi tam kiedyś wpadło w oko, ale nie byłam tym bliżej zainteresowana dopóki na własne oczy nie zauważyłam tych rozkosznych kuleczek. Tapioka jest rodzajem skrobi uzyskiwanym z manioku, produktem bezglutenowym. Jej kuleczki wyglądem przypominają styropian, w konsystencji po ugotowaniu są przezroczystymi żelkami, dostarczającymi bardzo oryginalnych doznań smakowych :-). Smaku same nie mają, lekko przypominały mi po prostu ryż, i z nich również można wyczarować kisiele, puddingi lub sosy. Zagotowanie tapioki w mleku kokosowym i podanie z sosem z malin to był jeden z lepszych pomysłów! Jeśli macie propozycje podania tapioki w innym deserze (lub wypieku) z chęcią poczytam, mam jeszcze spore opakowanie ;-).

Skorzystałam z proporcji z blogu Jadłonomia (zmodyfikowałam skład, jednak najbardziej lubię ten pudding w proporcji mleko i mleko kokosowe 50:50).

Składniki na 4 porcje:

  • 1 puszka mleka kokosowego (400 ml)
  • 400 ml mleka
  • 1/3 szklanki (80 ml) drobnej tapioki
  • 1 łyżeczka pasty z wanilii lub ziarenka z 1 laski z wanilii
  • 2 łyżki cukru, lub więcej do smaku
  • konfitura malinowa lub sos malinowy do podania

Tapiokę przesypać do garnuszka, zalać mlekiem kokosowym i zwykłym, odstawić na 1 godzinę.

Po tym czasie wymieszać i zagotować. Gotować, mieszając od czasu do czasu by budyń nie przywarł. Gotować do czasu, aż kuleczki tapioki zmiękną i staną się przezroczyste a pudding będzie miał odpowiednią dla nas konsystencję, około 10 minut (pamiętając, że dodatkowo gęstnieje stygnąc). Dodać cukier i wanilię, wymieszać do rozpuszczenia się cukru.

Przelać do pucharków, odstawić do stężenia. Podawać z konfiturą malinową lub sosem malinowym.

Kokosowy pudding z tapioki z malinami przechowywać w lodówce.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 85 komentarzy
Szukaj w komentarzach: