Komentarze (29)

Koszyczki z kremem cytrynowym i owocami

Lato w tym roku mnie zaskoczyło. Bardzo odpowiada mi brytyjski klimat, kocham te łagodne angielskie lata, chłodniejsze ranki i wieczory, upały lubię tylko na wakacjach ;-). A tu od miesiąca temperatury oscylują w granicach 30 stopni, przynajmniej od miesiąca nie spadła też ani kropla deszczu. Przyznam, że ciężko jest włączać piekarnik. Ciężko nawet przeglądać książki kulinarne czy myśleć o wypiekach. Dzisiaj szybki deser z gotowców: kupne koszyczki brandy snaps i lemon curd, deser do wykonania w kilka minut. Jeśli nie macie dostępu do takich koszyczków można wykorzystać gotowe kruche babeczki, deser można też przygotować na pokruszonych ciasteczkach w pucharkach, nawet w wafelkach na lody. Ważne, by przygotować go tuż przed podaniem (koszyczki szybko miękną od kremu). Pyszny, mało słodki deser z sezonowymi owocami :).

Składniki na koszyczki brandy z kremem cytrynowym i owocami:

  • 6 koszyczków brandy snaps
  • 325 g lemon curdu (1 słoiczek), domowego lub kupnego
  • 200 g creme fraiche lub gęstej kwaśnej śmietany 18%
  • owoce sezonowe: truskawki, jagody, czereśnie, porzeczki, maliny

Deser przygotować bezpośrednio przed podaniem.

W naczyniu umieścić kwaśną śmietanę i lemon curd (można go dodać mniej niż w przepisie, do smaku). Wymieszać rózgą kuchenną do połączenia. Cytrynowy krem wyłożyć do koszyczków, na wierzch wyłożyć świeże owoce.

Koszyczki brandy z kremem i owocami opcjonalnie oprószyć cukrem pudrem lub zetrzeć czekoladę. Podawać natychmiast.

Smacznego :-).

Koszyczki z kremem cytrynowym i owocami

Źródło przepisu – BBC Good Food.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 29 komentarzy
Szukaj w komentarzach: