Komentarze (98)

lody jagodowe

Pyszne lody jagodowo – śmietankowe. Proste w przygotowaniu i bez dodatku jajek. Wspaniały, letni smak :-).

Składniki na około 750 ml lodów:

  • 80 g cukru
  • 100 ml wody
  • 300 g jagód
  • 300 ml śmietany kremówki 30% lub 36%

Cukier wymieszać z wodą w garnuszku, doprowadzić do wrzenia, gotować przez 2 minuty do całkowitego rozpuszczenia się cukru. Dodać umyte jagody. Gotować przez 2 minuty, następnie wszystko dokładnie zmiksować blenderem (następnie można przetrzeć przez sitko by pozbyć się skórek z jagód, ale nie jest to konieczne). Wystudzić, wymieszać ze śmietaną kremówką, przykryć folią spożywczą i włożyć do lodówki do całkowitego schłodzenia.

Schłodzoną mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Zamrozić.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 98 komentarzy
Szukaj w komentarzach: