Komentarze (26)

Lody owocowe z dodatkiem owoców w syropie

Oprócz lodów z owocami lata (które zapewne przed Wami) jeszcze przed rozpoczęciem sezonu warto wykorzystać owoce w syropie, które macie w spiżarni. Jagody w syropie, wiśnie, truskawki… cokolwiek macie w nadmiarze ;-). Im owoce bardziej skoncentrowane i ciemne, tym lody bardziej smakowe i o zdecydowanym kolorze. Można wymieszać kilka rodzajów owoców. Przecieram je przez sitko, by pozbyć się skórek. Lody owocowe z dodatkiem owoców w syropie nie są dietetyczne, ale przygotowuję je często dla dzieci, a one je kochają :-). 

Lody owocowe z dodatkiem owoców w syropie – składniki na około 1,2 litra:

  • 1 puszka mleka słodzonego skondensowanego (400 g), schłodzonego
  • 300 ml śmietany kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
  • 450 g drobnych owoców w syropie (waga owoców i syropu razem), u mnie leśne jagody

Owoce w syropie przetrzeć przez sitko, odrzucić skórki.

Schłodzone mleko i śmietanę kremówkę umieścić w naczyniu lub misie miksera i rozpocząć ubijanie. Ubijać do powstania gęstej mieszanki mlecznej. Dodać przetarte owoce w syropie i ubić, do połączenia.

Gęstą mieszankę lodową przelać do pojemnika, przykryć, umieścić na minimum 12 godzin w zamrażarce. Przed podaniem ocieplić przez 10 minut w temperaturze pokojowej.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 26 komentarzy
Szukaj w komentarzach: