Komentarze (51)

lody różane

Pyszne, delikatne i kremowe lody różane, w dodatku do szybkiego przygotowania i bez maszynki ;-). Wszystko czego potrzebujecie to składniki schłodzone przez 24 h w lodówce i mikser. Jeden składnik rzadziej używany przez Was, ale nie jakoś trudno dostępny (na pewno znajdziecie w lepiej zaopatrzonych delikatesach) – woda różana. Cóż… cenię sobie poranne spanie i nie zbieram płatków róży o porannym brzasku i przy pierwszych kroplach rosy, na dodatek często mam ochotę na różę w pączkach lub różane słodkości; dbam więc o to, by moja spiżarnia była dobrze zaopatrzona. Kiedy nadchodzą ciepłe dni mam zawsze w lodówce składniki na domowe lody. Polecam!

Składniki na 1.3 litra:

  • 500 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
  • 250 g słodzonego mleka skondensowanego (z puszki)
  • 1/3 szklanki wody różanej*
  • odrobina barwnika spożywczego w kolorze różowym
  • garść posiekanych pistacji

Pierwsze 3 składniki powinny być bezwzględnie schłodzone przez 24 h w lodówce przed przystąpieniem do przygotowywania lodów.

Śmietanę kremówkę umieścić w misie miksera i ubić. Pod koniec ubijania, kiedy bita śmietana zacznie gęstnieć a mieszadła będą pozostawiały na niej ślad zacząć wlewać mleko skondensowane słodzone, nie zaprzestając ubijania. Dodać barwnik spożywczy i wlewać wodę różaną, nie zaprzestając ubijania. Ubijać ostrożnie by nie spowodować zwarzenia się mieszanki.

Ubitą i gotową mieszankę przełożyć do pojemnika spożywczego (co warstwę posypując posiekanymi pistacjami) i przykryć, schować w zamrażarce. Mrozić przez kilka godzin. Po 3 godzinach lody nadają się już do podania (jeśli zostały umieszczone w płaskim i szerszym pojemniku).

Jeśli lody różane zamarzną zbyt mocno (po długim pobycie w zamrażarce) należy je wyjąć na blat około 30 minut przed podaniem.

Smacznego :-).

* Od rodzaju wody różanej jaką posiadacie będzie zależała ilość, jaką należy dodać. Jeśli nie jesteście pewni, jak intensywny jest smak Waszej wody, zacznijcie od mniejszej ilości. Użyłam dokładnie takiej wody:

Lody różane

lody różane

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 51 komentarzy
Szukaj w komentarzach: