Komentarze (17)

Lody z czerwonej pomarańczy

Pyszne lody z czerwonej pomarańczy. Delikatne, proste, bez jajek. W najpiękniejszym pasteloworóżowym kolorze, który uzyskacie korzystając jedynie z tej odmiany pomarańczy. Lody oczywiście udadzą się także z innymi pomarańczami – polecam Navel :-). 

Składniki na 1 litr lodów:

  • 1,5 szklanki świeżo wyciśniętego soku z czerwonych (krwistych) pomarańczy, około 7-8 sztuk
  • 2 szklanki śmietany kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
  • poł szklanki cukru
  • 2 łyżki likieru pomarańczowego lub wódki

Pół szklanki soku z czerwonej pomarańczy przelać do małego garnuszka. Dodać cukier i podgrzewać, mieszając, do momentu rozpuszczenia się cukru. Zdjąć z palnika.

Podgrzany sok z cukrem wlać do większego naczynia, dodać resztę soku z pomarańczy, kremówkę, likier lub wódkę. Wymieszać. Przykryć folią spożywczą i odstawić na całą noc do lodówki, do schłodzenia.

Schłodzoną mieszankę lodową przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Lody z czerwonej pomarańczy przełożyć do pojemniczka, przykryć i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować (końcówka miksera ubijająca), przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i by lody był bardziej puszyste. Zamrozić.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 17 komentarzy
Szukaj w komentarzach: