Komentarze (113)

Maszyny na sezon przygotowane? Świetnie! W to lato zamierzam szaleć z lodami, więc mam nadzieję, że do mnie dołączycie :-). A zaczynam już teraz. Pyszne lody o smaku kajmakowym, z tak popularnego dulce de leche, albo po prostu z kajmaku – gotowanego przez 2 godziny słodzonego mleka skondensowanego. Pycha! Idę po kolejną porcję… ;-). 

Składniki:

  • 200 g masy kajmakowej z puszki (zwaną dulce de leche)
  • 230 ml pełnego mleka (3,2%)
  • 370 ml śmietany kremówki 30% lub 36%

Na małym palniku delikatnie podgrzać mleko z dulce de leche, tylko do rozpuszczenia się i połączenia składników. Nie dopuścić do zagotowania! Przestudzić, wymieszać ze śmietaną kremówką, przykryć folią, następnie schłodzić do temperatury lodówkowej.

Schłodzoną mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Zamrozić.

Smacznego :-).

Przepis pochodzi z 'Pocket guide to ice cream’ Vicki Smallwood.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 113 komentarzy
Szukaj w komentarzach: