Komentarze (59)

Mini szarlotki w cieście francuskim

Pyszne mini szarlotki w cieście francuskim to po prostu gruby plasterek jabłka zawinięty w ciasto francuskie, oprószony cukrem i cynamonem, pieczony do złotego koloru w wysokiej temperaturze. Smakują obłędnie, prezentują się ślicznie :-). To jedna z tych szybkich przekąsek, które nigdy się nie znudzą. Zaskoczcie domowników lub gości tak pięknie zawiniętymi mini szarlotkami :-).

Składniki na mini szarlotki (6 sztuk):

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego na maśle (około 320 g)
  • 2 duże jabłka odmiany szarlotkowej*
  • 30 g masła, roztopionego
  • 2 łyżki cukru
  • 3/4 łyżeczki cynamonu

Ciasto francuskie wyjąć na blat (jeśli jest mrożone, dzień wcześniej przełożyć do lodówki). Pokroić w 2 cm paski.

Każde jabłko pokroić na 4 grube plastry. Wydrążyć w nich środek z pestkami. Każdy plasterek jabłka owinąć najpierw 2 paskami ciasta francuskiego, odpowiednio przycinając do wymiarów jabłka. Następnie na krzyż owinąć kolejnymi 2 paskami ciasta francuskiego, połączyć (u mnie łączenia są na dole ciastek). Postępować tak z kolejnymi plasterkami jabłek, w razie konieczności łącząc ze sobą krótkie paski ciasta.

Ułożyć je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Posmarować roztopionym masłem i oprószyć cukrem wymieszanym wcześniej z cynamonem.

Mini szarlotki piec w temperaturze 210ºC z termoobiegiem przez około 25 minut, w połowie pieczenia przykrywając folią aluminiową by się  za mocno nie przypiekły. Wyjąć, można podawać ciepłe z jogurtem lub bitą śmietaną.

* W Polsce najlepsze odmiany na szarlotkę: szara reneta, antonówka, w UK: russell, cox. Są to jabłka, które się  zbyt szybko nie rozgotują, pozostaną w kształcie plasterków.

Smacznego :-).

Mini szarlotki w cieście francuskim

Mini szarlotki w cieście francuskim

Mini szarlotki w cieście francuskim

Źródło przepisu – taste.com.au

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 59 komentarzy
Szukaj w komentarzach: