Komentarze (62)

Mleczne lody malinowe

I dodatkowo marmurkowe :-). Choć za oknem u mnie jesień, w domku ciepło – i dobre, domowe lody są zawsze mile widziane. Tym chętniej, że mamy swoje maliny, więc trzeba je wykorzystać. Lody smakują bardzo mlecznie – przez dodatek mleka z puszki, a przez mleczną słodycz przebija się niesamowity malinowy smak! Pachną latem!

Składniki:

  • 1 mleko skondensowane słodzone z puszki (400 g)
  • 250 ml pełnego mleka (3,2%)
  • 250 g twarożku śmietankowego (jak na serniki)
  • 3 łyżki cukru pudru

Wszystkie składniki przełożyć do naczynia i zmiksować na gładką masę. Przykryć folią spożywczą i schłodzić do temperatury lodówkowej.

Sos malinowy:

  • 400 g malin (mogą być mrożone)
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • pół szklanki cukru (lub mniej)

Składniki umieścić w małym garnuszku. Zagotować, mieszając, do rozpuszczenia się cukru. Przetrzeć przez sitko. Schłodzić do temperatury lodówkowej.

Schłodzoną mieszankę mleczną przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Po skończeniu programu do gotowych lodów wlać sos, wymieszać krótko tylko do otrzymania efektu marmurka. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Lody można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Na sam koniec do gotowych lodów wlać sos, wymieszać krótko tylko do otrzymania efektu marmurka. Zamrozić.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 62 komentarzy
Szukaj w komentarzach: