Komentarze (68)

Mrożony jogurt truskawkowy

Nie ma nic lepszego na upały :-). Jak zrobić mrożony jogurt owocowy? Przygotowanie to chwila, zaledwie zmiksowanie składników, dłuższy jest natomiast czas oczekiwania. Dzięki niewielkiemu dodatkowi kremówki jogurt smakuje jak najlepsze lody truskawkowe! Niech Was nie kusi dodanie do niego świeżych owoców w kawałkach. Choć brzmi to wspaniale, truskawki zawierają sporą ilość wody i po prostu… zamarzną na kamień. Po wstępnym ukręceniu lodów przez maszynkę przekładam je do małych, jednorazowych pojemniczków. Łatwiej sięgać po nie dzieciom :-). Polecam!

Składniki na ponad 1,5 litra mrożonego jogurtu:

  • 800 g truskawek
  • 500 g jogurtu naturalnego lub greckiego
  • pół szklanki śmietany kremówki 36%
  • świeżo wyciśnięty sok z 1/2 cytryny
  • 2/3 szklanki cukru (lub wedle smaku)

Wszystkie składniki umieścić w głębokim naczyniu i zmiksować przy pomocy blendera na gładką masę. Przykryć folią spożywczą, schłodzić do temperatury lodówkowej (najlepiej przez całą noc).

Schłodzoną mieszankę przelać do maszyny do lodów i dalej postępować według instrukcji jej producenta. Przełożyć do pojemniczka i włożyć na kilka godzin do zamrażarki.

Mrożony jogurt można również wykonać bez maszyny – schłodzone składniki zmiksować, przelać do pojemnika, włożyć do zamrażarki. Podczas chłodzenia mniej więcej co 30 minut przez pierwsze 3 godziny miksować, by nie wytworzyły się kryształki lodu i lody były bardziej puszyste. Zamrozić.

Smacznego :-).

Mrożony jogurt truskawkowy

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 68 komentarzy
Szukaj w komentarzach: