Komentarze (110)

Mus czekoladowo - pomarańczowy

Dzisiaj Dzień Czekolady, a dowiedziałam się o tym… rano ;-). Nie planowałam na dzisiaj nic czekoladowego, ale takiej okazji nie można nie uczcić, prawda? Przygotowałam najszybszy mus czekoladowo – pomarańczowy, z wypróbowanego wcześniej przepisu. Mus bez jajek, bez masła, trochę 'oszukany’… za to niezawodny. Dobry jako samodzielny deser, także jako dodatek do serników, ciast czekoladowych… Polecam :-).

Składniki na 3 pucharki:

  • 300 ml śmietany kremówki 30 lub 36%
  • 100 g gorzkiej czekolady 70%
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 3 łyżki likieru pomarańczowego Cointreau

Śmietanę kremówkę podgrzać, prawie do wrzenia, zdjąć z palnika. Dodać posiekaną czekoladę, cukier puder, poczekać do rozpuszczenia czekolady, mieszając od czasu do czasu. Wystudzić, schłodzić do temperatury lodówkowej.

Schłodzoną mieszankę czekoladową ubić z likierem pomarańczowym (końcówki miksera do ubijania białek), na sztywną masę (uważając, by nie 'przebić’ masy). Powinien powstać gęsty, jaśniejszy, czekoladowy mus.

Przełożyć do pucharków. Ozdobić czekoladowymi wiórkami i skórką z pomarańczy.

Smacznego :-).

Mus czekoladowo - pomarańczowy

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 110 komentarzy
Szukaj w komentarzach: