Komentarze (424)

Najprostszy chleb pszenny

Najlepszy pszenny chleb jaki upiekłam do tej pory. Najprostszy chleb pszenny ma idealny i pachnący miąższ, skórkę wypieczoną i chrupiącą. Znika jeszcze na ciepło :). Polecam!

Składniki na najprostszy chleb pszenny:

  • 200 g aktywnego zakwasu pszennego
  • 325 g wody
  • 500 g mąki pszennej chlebowej
  • 1,5 łyżeczki soli
  • 1,5 łyżeczki sproszkowanego słodu lub cukru trzcinowego (lub ekstraktu słodowego)

Zakwas wymieszać z wodą i słodem. Dodać mąkę i sól. Wszystko dokładnie połączyć i wyrobić gładkie ciasto (ciasto jest bardzo luźne i klejące, ale takie ma być). Zostawić do wyrośnięcia na 2 godziny, pod przykryciem, składając ciasto w tym czasie raz, po 1 godzinie.

Z gotowego ciasta uformować kulę, odłożyć do wyrośnięcia w temperaturze pokojowej (na 3 – 5 godzin) w koszyku do chleba oprószonym mąką pszenną lub w formie o dolnych wymiarach 24 x 12 cm pod przykryciem – ciasto jest bardzo luźne. Wyrośnięty bochenek naciąć i włożyć do piekarnika.

Najprostszy chleb pszenny piec z parą w temperaturze 230ºC przez około 45 minut. Wypieczony, powinien po postukaniu od spodu wydawać głuchy odgłos. Wyjąć z piekarnika i wystudzić na kratce.

Smacznego!

Najprostszy chleb pszenny

Przepis pochodzi z Piekarni Tatter.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 424 komentarzy
Szukaj w komentarzach: