Komentarze (176)

Sezamki

Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczona. Tym, że sezamki są takie… proste do wykonania i tak bardzo w smaku przypominają te oryginalne, a może nawet są lepsze? Kruche, nie twarde, nie ciągnące się. Najlepsze sezamki na świecie!

Składniki na sezamki:

  • 210 g cukru
  • 210 g sezamu
  • 2 łyżki wody
  • 1 łyżka miodu (płynnego)

Sezam wysypać na suchą patelnię i podprażyć (mieszając często), aż zrobi się złoty, odstawić.

Do niedużego garnuszka wsypać cukier, dodać 2 łyżki wody, postawić na rozgrzanym palniku i poczekać, aż się skarmelizuje, nie mieszając podczas karmelizowania – do otrzymania złotego i płynnego karmelu. Do otrzymanego karmelu dodać miód i wymieszać łyżką. Następnie wrzucić wystudzony wcześniej sezam i wymieszać, do dokładnego połączenia.

Teraz pracować dość szybko: na arkusz papieru do pieczenia wylać masę sezamową, przykryć drugim papierem i rozwałkować na  grubość 1 cm (masa będzie tężała z każdą chwilą). Jak masa trochę przestygnie, natychmiast odkleić od pergaminu (potem mogą być trudności). Pokroić dowolnie, np. w paski, pozostawić do całkowitego wystudzenia.

Z przepisu otrzymacie kilkanaście takich sezamków jak na zdjęciu.

Smacznego!

Z przepisu Kuchareczki.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 176 komentarzy
Szukaj w komentarzach: