Komentarze (176)

Sezamki

‚Sezamowy tydzień’ rozpoczęty!

Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczona. Tym, że sezamki są takie… proste do wykonania i tak bardzo w smaku przypominają te oryginalne, a może i są lepsze. Kruche, nie twarde, nie ciągnace się. Z całą pewnością świetnie dopracowany przepis Kuchareczki. Bardzo polecam!

Składniki:

  • 210 g cukru
  • 210 g sezamu
  • 2 łyżki wody
  • 1 łyżka miodu (płynnego)

Sezam wysypać na suchą patelnię i podprażyć (mieszając często), aż zrobi się złoty, odstawić.

Do innego niedużego garnuszka wsypać cukier, dodać 2 łyżki wody, postawić na rozgrzanym palniku i poczekać, aż się skarmelizuje (będzie złoty i płynny). Do karmelu dodać miód i wymieszać łyżką. Następnie wrzucić ostudzony wcześniej sezam i mieszać, aż się wszystko połączy.

Teraz pracować dość szybko: na arkusz papieru do pieczenia wylać masę sezamową, przykryć drugim papierem i rozwałkować na  grubość 1 cm (masa będzie tężała z każdą chwilą). Jak masa trochę przestygnie, natychmiast odkleić od pergaminu (potem mogą być trudności). Pokroić dowolnie, pozostawić do całkowitego ostudzenia.

Z przepisu otrzymacie kilkanaście takich sezamków jak na zdjęciu.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 176 komentarzy
Szukaj w komentarzach: