Komentarze (83)

Trufelki z digestive

Słodkie małe kuleczki, na wyrost nazwane truflami, umilające chwile przy kawie w środku dnia :-). W skład wchodzą ciasteczka digestive, które można zastąpić mieszanką innych ciastek, zrobić wariacje z orzechami laskowymi lub zmielonymi migdałami, a wszystko to w słodkim skondensowanym mleku. Przepis dla tych, którzy lubią takie słodkości, ale wolą unikać dodatku masła. 

Składniki na 36 trufelków:

  • 300 g pokruszonych ciastek digestive (lub innych ciastek pełnoziarnistych)
  • 2 łyżki kakao
  • 1 szklanka mleka skondensowanego słodzonego
  • 90 g wiórków kokosowych
  • cukier puder, tylko do dekoracji

W naczyniu wymieszać pokruszone ciastka, mleko skondensowane i kakao. Wstawić do lodówki na dobrą chwilę, by masa steżała i można było formować kulki (jeśli masa po długim przebywaniu w lodówce będzie nadal zbyt rzadka – można dodać więcej ciastek ).

Po tym czasie masę trufelkową wyjąć z lodówki, formować trufelki, obtoczyć je w wiórkach kokosowych. Można dodatkowo oprószyć cukrem pudrem.

Przechowywać w lodówce.

Smacznego :-).

Trufelki z digestive

Przepis pochodzi z ‚The big book of chocolate’ Jennifer Donovan.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 83 komentarzy
Szukaj w komentarzach: