Komentarze (244)

Czekoladowe trufle w owocowym pudrze

Czekoladowe trufle w owocowym pudrze to najlepsze czekoladowe trufle. Serio. Najlepsze pod względem konsystencji, smaku i w najsmaczniejszym owocowym pudrze. Puder z kwiatów hibiskusa zauważyłam wczoraj na blogu „Kucharnia”. Kilka minut później buszowałam po szafkach kuchennych szukając czegoś, co można zamienić w puder… Liofilizowane owoce znalazłam w płatkach śniadaniowych dziewczyn. Pół godziny cierpliwie wygrzebywałam kawałeczki malin i truskawek… opłaciło się! Puder jest wyjątkowy, kwaskowy, orzeźwiający, soczyście owocowy, o pięknym jasnomalinowym kolorze. W połączeniu z najlepszymi truflami to najbardziej pociągająca propozycja na tegoroczne Walentynki!

Składniki na 10 sztuk.

Składniki na czekoladowe trufle:

  • 150 g gorzkiej czekolady 70%
  • 50 g mlecznej czekolady
  • 100 g serka mascarpone, w temperaturze pokojowej
  • 1 łyżka wódki lub likieru owocowego

Obie czekolady roztopić w kąpieli wodnej, lekko przestudzić.

W misie miksera umieścić serek mascarpone. Dodać likier, zmiksować. Partiami dodawać roztopioną czekoladę, cały czas miksując, do połączenia. Powstałą masę czekoladową schłodzić w lodówce do momentu, aż będzie na tyle gęsta i twarda, że będzie z niej można formować trufle.

Składniki na cukier puder z liofilizowanych owoców:

  • 3 łyżki liofilizowanych owoców – truskawek i malin
  • 4 łyżki cukru pudru

Truskawki i maliny włożyć do młynka, zmielić do momentu uzyskania pudru. Dodać cukier puder, wymieszać, krótko zmielić.

Schłodzoną masę czekoladową wyjąć z lodówki. Nabierać łyżką, formować trufle i odkładać do lodówki do schłodzenia. Obtaczać w owocowym cukrze pudrze.

Smacznego!

Czekoladowe trufle w owocowym pudrze

Czekoladowe trufle w owocowym pudrze

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 244 komentarzy
Szukaj w komentarzach: