Komentarze (122)

Eton Mess

Słodki bałagan z Eton :-). Ten bałagan stanowią pokruszone bezy, bita śmietana i truskawki w kawałkach. Nie ma lepszego deseru na lato niż ten! Warto spróbować z każdymi owocami, szczególnie polecam jagody, mniam mniam… Korzystałam z przepisu Nigelli, choć proporcje nie są najważniejsze, wszystko po prostu mieszacie zgodnie ze swoimi preferencjami. Polecam :-).

Składniki na 4 – 6 porcji:

  • 4 szklanki truskawek
  • 2 łyżeczki drobnego cukru lub cukru z wanilią lub cukru pudru
  • 2 łyżeczki soku z granatów (zamiast można użyć octu balsamicznego lub pominąć)
  • 2 szklanki śmietany kremówki  30% lub 36%, schłodzonej
  • kilka większych bez

Truskawki umyć, odszypułkować, pokroić na kawałki, zasypać cukrem, następnie dodać sok z granatów, odstawić (sok z granatów nie jest konieczny, można truskawki trochę rozgnieść widelcem, by puściły trochę własnego soku).

Kremówkę ubić (bez cukru), do gęstości, nie do sztywności.

Bezy pokruszyć na większe kawałki. Dodać do ubitej śmietany i wymieszać. Dodać również większość truskawek, zostawiając trochę do dekoracji. Nakładać do pucharków i podawać.

Smacznego :-).

Eton Mess

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 122 komentarzy
Szukaj w komentarzach: