Komentarze (33)

Jagodowy budyń jaglany

Jagodowo – kokosowy budyń jaglany; mogę się powtarzać, ale takie budynie uwielbiam :-). Znowu lekko Was znudzę kaszą jaglaną (i znowu budyniem) tym razem w wersji kokosowo – jagodowej. Korzystajcie z leśnych owoców póki są łatwo dostępne, a zimą wykorzystujcie owoce z syropu. Chwilo, trwaj!

Jagodowo – kokosowy budyń jaglany – składniki na 2 porcje:

  • pół szklanki kaszy jaglanej
  • 1 szklanka mleka kokosowego
  • 1 szklanka jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczka pasty z wanilii lub nasionka z 1 laski wanilii
  • 250 g jagód, świeżych, mrożonych lub z syropu
  • 3 łyżki cukru trzcinowego lub syropu z agawy lub miodu (tylko do smaku)

Kaszę jaglaną wypłukać pod ciepłą wodą, kilkakrotnie, odcedzić.

Mleko zagotować. Do garnuszka z wrzącym mlekiem wsypać kaszę. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć moc palnika i gotować (gotowałam z przykrywką z otworkiem), na małym ogniu, przez około 15 minut, do miękkości lub do momentu, gdy cały płyn odparuje (pod koniec gotowania można dolać 2 łyżki wody w razie potrzeby). Jeszcze gorącą kaszę zmiksować w malakserze lub blenderem do otrzymania bardzo gładkiej masy. Dodać jogurt, jagody, wanilię, w razie konieczności posłodzić do smaku. Zmiksować do otrzymania gładkiej mieszanki o konsystencji budyniu.

Jagodowo – kokosowy budyń jaglany przelać do salaterek, ozdobić jagodami/jagodami w syropie, podawać.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 33 komentarzy
Szukaj w komentarzach: