Komentarze (81)

Kisiel jagodowy

Czasami zdarza mi się kupować gotowe produkty w torebkach, przyznaję. Nie zupki czy sosy czy polewy do ciast, ale tzw. słodkie kubki, na moje chwile słabości ;-). Uwielbiam wszelkie kaszki, ryże, kisiele, budynie, które tylko wystarczy wymieszać z wodą i można mieć naprawdę chwilę dla siebie. To chyba jeszcze zostało mi z czasów studenckich ;-). No dobra, skoro już się przyznałam, dodam jeszcze, że te chwile nie są tak częste, ponieważ muszę się wcześniej zaopatrzyć w te cudeńka w polskim sklepie, a z tym na obczyźnie wiadomo, różnie bywa. Zrobienie takiej słodkości w domu to również niewiele dłużej niż wymieszanie wszystkich składników, dlatego poniżej znajdziecie przepis na ciepły kubek domowego kisielu. Najlepiej mi smakuje z mieszanki owoców leśnych, a konsystencję ma na tyle gęstą, że można go nazwać kisielem i na tyle jednak płynną, że doskonale udaje taki kupny…

Składniki na 1 kubek:

  • pół szklanki jagód
  • pół szklanki wody
  • 2 łyżeczki cukru
  • 1 łyżeczka skrobi ziemniaczanej
  • kilka kropel świeżo wyciśniętego soku z cytryny

W garnuszku wymieszać jagody z cukrem, sokiem z cytryny i wodą (część wody zachować). Zagotować.

Do pozostałej wody dodać łyżeczkę skrobi ziemniaczanej i rozrobić. Wlać do zagotowanej wody z jagodami i szybko wymieszać, by nie było grudek. Doprowadzić do wrzenia i gotować kilkanaście sekund.

Smacznego :-).

Kisiel jagodowy

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 81 komentarzy
Szukaj w komentarzach: