Komentarze (51)

Marcepanowe serca z pistacjami

Jak mam chwilę czasu, najczęściej późnym wieczorem, i  gdy mogę sobie posiedzieć dłużej przy internecie, uwielbiam przeglądać piękne zdjęcia kulinarne na przykład z takich banków zdjęć. Bardzo, ale to bardzo mnie to relaksuje… Tam znalazłam i te czekoladki, na które w zasadzie nie potrzeba żadnego przepisu, chodzi o pomysł. Wyglądały tak rozkosznie, że zrobiłam od razu na drugi dzień; ja jestem jedną z tych osób, które mają zawsze marcepan w spiżarni ;-). Doskonałe na prezent, a jeśli uwielbiacie marcepan, jak ja, to się w nich zakochacie!

Składniki:

  • 250 g masy marcepanowej
  • 50 g pistacji (niesolonych), posiekanych + trochę do dekoracji
  • 100 g mlecznej lub gorzkiej czekolady (do obtoczenia), roztopionej w kąpieli wodnej

Marcepan zagnieść/wyrobić z posiekanymi pistacjami. Rozwałkować dość grubo, podsypując lekko cukrem pudrem, by masa się nie kleiła do stolnicy. Foremką do ciastek wycinać nieduże serduszka. Układać na drucianej kratce, obtaczać w roztopionej czekoladzie lub pokrywać nią tylko wierzch serduszek, udekorować pistacjami.

Smacznego :-).

Marcepanowe serca z pistacjami

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 51 komentarzy
Szukaj w komentarzach: