Komentarze (73)

Masło migdałowe z cynamonem

Znakomita wariacja masła orzechowego – tym razem z migdałami i cynamonem. Lekko słodkie, domowe masło migdałowe, z aromatyczną nutą, do wykorzystania nie tylko jako smarowidło na tosty, ale i w wypiekach i deserach :-). Koniecznie wypróbujcie z bananami! Przed Wami prosty przepis na masło migdałowe😊.

Masło migdałowe z cynamonem – składniki:

  • 500 g migdałów
  • 3 łyżeczki cynamonu

Migdały (obrane lub z brązową skórką) podprażyć na suchej patelni, do zbrązowienia, mieszając od czasu do czasu. Wystudzić.

Migdały umieścić w malakserze i miksować przez około 12 – 15 minut. Będą one zmieniały stopniowo swoją konsystencję, aż powstanie gładka, oleista, smarowna masa. Na sam koniec dodać cynamon. Zmiksować.

Gotowe masło migdałowe przechowywać zamknięte w lodówce, do miesiąca. Od czasu do czasu może wymagać zamieszania, jeśli zacznie oddzielać się olej.

Masło migdałowe z cynamonem dodawać np. owocach, tostach, serkach lekko polane golden syrupem lub miodem.

I pamiętajcie, że masło migdałowe jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (czyli dobrych). W razie jakbyście miały wyrzuty sumienia😉.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 73 komentarzy
Szukaj w komentarzach: