Komentarze (7)

Pigwowa tarte tatin

Pigwowa tarte tatin to chyba najbardziej wdzięczne ciasto do przygotowania z pigwy :). Szybka (pod warunkiem, że przygotowaliście wcześniej pigwy w syropie), zaskakująco pyszna, listkująca się tarta tatin z miodowymi pigwami. Owoce pigwy razem z częścią syropu układamy na dnie naczynia przykrywając je ciastem francuskim, a po upieczeniu odwracamy na paterę – to sposób na chrupkie i wypieczone ciasto francuskie. Bardzo polecam!

Składniki:

  • 1 płat ciasta francuskiego na maśle (ok. 320 g)
  • 2 duże pigwy lub 3 – 4 małe

Pigwy przygotować w syropie miodowym.

Przygotować formę do tarty o średnicy 23 cm. Na dno formy nalać kilka łyżek syropu miodowego powstałego z gotowania pigw. Następnie na dnie formy poukładać cząstki pigwy. Z ciasta francuskiego wyciąć koło o średnicy naszej formy i przykryć nim pigwy, delikatnie wciskając ciasto w boki.

Piec w temperaturze 200ºC przez około 35 – 40 minut, aż ciasto będzie wypieczone i złote. Po upieczeniu odczekać około 5 minut, następnie odkroić nożem od formy i wyłożyć odwrotnie na talerz – by owoce były na górze. Podawać ciepłą, np. z lodami waniliowymi.

Smacznego :-).

Pigwowa tarte tatin

Pigwowa tarte tatin

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 7 komentarzy
Szukaj w komentarzach: