Komentarze (113)

Śnieżne trufle

Zawiało chłodem… z lodówki ;). Śnieżne trufle to nic innego jak kokosowe kuleczki z Goa, z przepisu Agnieszki. Moją modyfikacją (wynikającą z zasobów spiżarni, w której zabrakło masła orzechowego) było dodanie nutelli. I nie wiem, czy Wam mówić, ale to jest r e w e l a c j a! Połączenie raffaello, trufli i moich ulubionych michałków (nie ma w nich orzeszków, ale nutella nadała im smaku orzechów laskowych). Są kruche i słodkie, a dzięki otoczeniu w pudrze tak wspaniale śnieżne w ten ciepły dzień. Rozeszły się tak szybko, że mam zamówienia na powtórkę, na szczęście przygotowuje się je w 10 minut.

Składniki na 15 – 20 pralinek.

Składniki na śnieżne trufle:

  • 2/3 szklanki wiórków kokosowych
  • 125 g masła
  • 1 duża łyżka masła orzechowego lub nutelli
  • 1/3 szklanki cukru pudru
  • kilka kropel aromatu waniliowego
  • 1 szklanka mleka w proszku (lub odrobina więcej)

Roztopić połowę masła na patelni, wsypać wiórki i je podprażyć, do zezłocenia. Zdjąć z palnika i pozostawić do całkowitego wystudzenia.

W misie miksera utrzeć pozostałe masło z cukrem pudrem, masłem orzechowym i aromatem waniliowym. Ucierając dodawać wiórki kokosowe oraz dosypywać mleko w proszku. Po utarciu odrywać kawałki masy i formować z nich trufelki (jeśli kulka klei się do rąk dodać więcej mleka w proszku, jeśli się kruszy, dodać więcej masła).

Śnieżne trufle ułożyć na talerzu i schłodzić przez 1 godzinę w lodówce. Przed podaniem obtoczyć w cukrze pudrze.

Smacznego!

Śnieżne trufle

 

Śnieżne trufle

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 113 komentarzy
Szukaj w komentarzach: