Komentarze (29)

Szampańska galaretka z truskawkami

Wykwintne połączenie truskawek i szampana w prostym deserze! Z szampana, lub jak wolicie, wina musującego (użyłam Prosecco) przyrządzamy prostą galaretkę, pucharki lub kieliszki wypełniamy po brzegi dojrzałymi, słodziutkimi truskawkami i.. czekamy aż stężeje :-). Nie martwcie się, na co zużyjecie resztę szampana.. jeśli nie zdążycie go po prostu wypić, w kolejnym wpisie na blogu pokażę Wam prosty przepis na domową konfiturę z truskawkami i szampanem! Aha, nie zapomnijcie o dzieciach, dla nich zróbicie galaretkę z Piccolo ;-).

Składniki na 4 porcje:

  • 380 ml szampana lub wina musującego
  • 3 łyżeczki żelatyny w proszku (+ 40 ml zimnej wody) lub 3 listki żelatyny
  • 400 g truskawek, odszypułkowanych

Żelatynę w proszku zalać wodą, odstawić na 10 minut do napęcznienia. Postawić na palniku i podgrzewać, mieszając, do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny lub podgrzać w mikrofali. Nie doprowadzać do wrzenia (żelatyna straci swoje właściwości żelujące). Zdjąć z palnika, pozostawić do lekkiego przestudzenia (może pozostać ciepła).

W naczyniu odmierzyć 370 ml (g) szampana. 1 łyżkę szampana wymieszać z rozpuszczoną żelatyną, dodać kolejną łyżkę szampana i dobrze rozprowadzić. Tak przygotowaną żelatynę wymieszać z resztą szampana.

Truskawki przełożyć do pucharków. Zalać galaretką, odstawić do schłodzenia, najlepiej na całą noc.

Uwaga: przed użyciem żelatyny dokładnie przeczytaj instrukcje na jej opakowaniu, galaretka powinna być idealna, nie może być zbyt twarda ani zbyt luźna.

Smacznego :-).

Szampańska galaretka z truskawkami

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 29 komentarzy
Szukaj w komentarzach: