Komentarze (172)

Trufle kawowe z serka mascarpone

Nie rozumiałam nigdy, jak to ze mną jest – kawy nie lubię i omijam szerokim łukiem, natomiast słodycze kawowe – jestem na tak! Zwłaszcza trufelki, których nie może zabraknąć na święta. Do wykonania wykorzystałam resztę serka mascarpone, który znalazłam wczoraj w lodówce, w ramach jej przedświątecznego porządkowania ;). Trufle kawowe z serka mascarpone są pyszne – bardzo polecam.

Składniki na 20 sztuk.

Składniki na trufle kawowe z serka mascarpone:

  • 150 g gorzkiej czekolady
  • 250 g serka mascarpone, w temperaturze pokojowej
  • 1,5 łyżki kawy rozpuszczalnej, rozpuszczonej w 1 łyżce gorącej wody i wystudzonej
  • 1 łyżka likieru kawowego
  • 1 szklanka zmielonych migdałów (lub orzechów laskowych), bez skórki

Czekoladę roztopić w kąpieli wodnej i lekko przestudzić.

Serek mascarpone bardzo krótko zmiksować, tylko do lekkiego napuszenia (kilka sekund). Dodać wystudzoną kawę, likier, wymieszać. Do masy serowej dodać lekko przestudzoną czekoladę, krótko zmiksować (tylko do połączenia, nie za długo, by masa się nie zwarzyła). Wsypać migdały i wymieszać.

Masę umieścić w miseczce, przykryć folią spożywczą, schłodzić w lodówce do czasu, kiedy z masy będzie można formować trufelki.

Dodatkowo:

  • 200 g gorzkiej czekolady
  • 2 łyżki oleju

Czekoladę wraz z olejem roztopić w kąpieli wodnej.

Schłodzone trufle obtaczać w czekoladzie, odkładać na papier do pieczenia do zastygnięcia czekolady. Dowolnie udekorować i ponownie schłodzić.

Smacznego!

Trufle kawowe z serka mascarpone

Trufle kawowe z serka mascarpone

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 172 komentarzy
Szukaj w komentarzach: