Komentarze (155)

Czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej

Pyszne, zdrowsze i szybkie, do przygotowania w 5 minut (serio)! Niepokojąco smaczne połączenie masła orzechowego z czekoladą, które smakuje i dorosłym i dzieciom, wspaniałe do szkolnych lunch box’ów :-). Do batoników trzeba zakupić ekspandowaną kaszę jaglaną. Czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej można dowolnie modyfikować korzystając z poniższego przepisu bazowego. Dodając bakalie pamiętajcie o odpowiednim zmniejszeniu ilości kaszy by masa czekoladowa dobrze skleiła batoniki w całość i by się nie rozpadały. Jeśli wolicie, zamiast kaszy jaglanej można użyć 'dmuchanego’ ryżu. Zapiszcie do wykonania :-).

Składniki na czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej (9 sztuk):

  • 50 g masła
  • 4 łyżki nektaru z agawy (lub miodu)
  • 200 g gładkiego masła orzechowego
  • 100 g ekspandowanej kaszy jaglanej (3 szklanki o pojemności 250 ml każda)
  • 90 g czekolady deserowej

W większym garnuszku umieścić masło, nektar z agawy (lub miód), wymieszać i podgrzewać, do roztopienia się masła. Dodać masło orzechowe i dalej podgrzewać na małej mocy palnika, mieszając, do jego roztopienia. Dodać posiekaną czekoladę deserową i wymieszać, do jej roztopienia. Wsypać ekspandowaną kaszę jaglaną i dobrze wymieszać.

Formę kwadratową o boku 20 cm wysmarować masłem i wyłożyć papierem do pieczenia. Przełożyć do niej masę czekoladową, dokładnie wklepać w formę, wyrównując wierzch. Umieścić w lodówce na 2 godziny lub do momentu stężenia batoników.

Czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej wyjąć z lodówki, pokroić na kwadraty i podawać.

Smacznego :-).

Czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej

Czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 155 komentarzy
Szukaj w komentarzach: