Komentarze (251)
Mus czekoladowy

To klasyczny przepis na mus czekoladowy. I zdecydowanie najlepszy. Przygotowałam go na wieczór walentynkowy, ponieważ nie  wyobrażam sobie tego dnia bez czekolady. Jest puszysty, delikatny, ekstremalnie czekoladowy. Niebo w gębie – to za mało powiedziane. 

Mus czekoladowy – składniki na 4 porcje:

  • 225 g gorzkiej czekolady 70%
  • 2 łyżki brandy, Grand Marnier lub Cointreau
  • 4 łyżki wody
  • 30 g masła
  • 3 duże jajka, osobno białka i żółtka
  • 50 g drobnego cukru do wypieków
  • 125 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej

Wszystkie składniki (oprócz śmietany kremówki) powinny być w temperaturze pokojowej.

W małym garnuszku umieścić czekoladę, alkohol, wodę i masło. Rozpuścić w kąpieli wodnej do momentu otrzymania gładkiej i błyszczącej masy czekoladowej (mieszając pod koniec procesu, nie wcześniej).

W międzyczasie ubić na sztywno białka, pod koniec ubijania dodając cukier, łyżka po łyżce, cały czas ubijając.

Do masy czekoladowej po kolei wbijać żółtka, mieszając rózgą kuchenną, na zmianę z połową masy z ubitych białek, dla rozluźnienia konsystencji.

W kolejnej miseczce ubić śmietanę kremówkę. Ubitą dodać do masy czekoladowej, delikatnie wymieszać. Na koniec dodać resztę ubitych białek i równie delikatnie wymieszać rózgą kuchenną.

Gotową masę przełożyć do 4 pucharków. Nakryć przezroczystą folią do żywności i wstawić do lodówki na przynajmniej 3 godziny lub całą noc.

Smacznego :-).

Mus czekoladowy

Źrodło przepisu – 'Everyday desserts’.

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 251 komentarzy
Szukaj w komentarzach: