Komentarze (82)

Trufle z zieloną herbatą matcha

Trufle z zieloną herbatą matcha to kuleczki z zaskakującym zielonym wnętrzem, którego składnikiem jest japońska herbata matcha. Matcha, mająca postać zielonego proszku, jest dość wydajna i nadaje deserom silnego aromatu, dlatego już dodatek w ilości 1 łyżeczki nada trufelkom smaku. Do obtoczenia można użyć swojej ulubionej czekolady. Polecam!

Składniki na 10 sztuk.

Składniki na trufle z zieloną herbatą matcha:

  • 200 g białej czekolady, posiekanej
  • 60 ml (¼ szklanki) śmietanki kremówki
  • 1 łyżeczka zielonej herbaty matcha

Dodatkowo:

  • 80 g mlecznej lub gorzkiej czekolady do obtoczenia

Śmietanę kremówkę lekko podgrzać. Dodać do niej sproszkowaną herbatę, dobrze wymieszać, do połączenia, by nie było grudek. Zdjąć z palnika, dodać posiekaną czekoladę, wymieszać. Garnuszek z czekoladą postawić nad parą wodną i dalej w ten sposób roztapiać czekoladę, mieszając tylko od czasu do czasu. Ostudzić i schłodzić w lodówce.

Po kilku godzinach lub kolejnego dnia formować trufelki wielkości niewielkiego orzecha włoskiego. Obtaczać w czekoladzie mlecznej lub gorzkiej (roztopionej nad parą wodną), odkładać na papier do pieczenia. Po zastygnięciu czekolady oprószyć dodatkową herbatą matcha.

Trufle z zieloną herbatą matcha przechowywać w lodówce.

* Jeśli czekolada w którymkolwiek z momentów jej roztapiania i łączenia z kremówką będzie wyglądała na lekko zwarzoną, nie należy się tym bardzo przejmować; biała czekolada jest dość kapryśna, ale po nocy w lodówce powinna wrócić do odpowiedniej konsystencji.

Smacznego!

Trufle z zieloną herbatą matcha

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 82 komentarzy
Szukaj w komentarzach: